Časté otázky

Aké príznaky zmierňuje Psilo-Balsam® gél?
Psilo-Balsam® sa používa na liečbu alergických a svrbivých prejavov pokožky pri jej podráždení vyvolanom nadmerným opaľovaním, popáleninami prvého stupňa, uštipnutím a bodnutím hmyzom, žihľavkou (urtikáriou) a na iné svrbivé prejavy pokožky rôznej etiológie, svrbivý ekzém a ovčie kiahne.

Ako rýchlo účinkuje Psilo-Balsam® gél?
Zmiernenie svrbenia a podráždenia pokožky prichádza rýchlo aj vďaka príjemne chladivému účinku. Svrbenie kože má ustúpiť do niekoľkých minút.

Kto môže používať Psilo-Balsam® gél?
Psilo-Balsam® je indikovaný dospelým, dospievajúcim a deťom vo veku od 2 rokov. Psilo-Balsam nemá používať počas tehotenstva a dojčenia, pretože nie sú dostupné žiadne údaje.

Môžu sa po použití Psilo-Balsam® gélu vyvinúť vedľajšie účinky?
Tak ako všetky lieky, aj tento liek môže spôsobovať vedľajšie účinky, hoci sa neprejavia u každého. Hlásili sa reakcie precitlivenosti kože (ekzém, kontaktná dermatitída – zápal kože).
V prípade výskytu vedľajších kožných reakcií (napr. ekzém a fotoalergické reakcie) nanášanie Psilo-Balsamu ukončite a okamžite vyhľadajte lekára.
V prípade výskytu vedľajších účinkov kontaktujte svojho lekára alebo lekárnika alebo nám pošlite mail na adresu neziaduceucinky@stada.sk.

Čo je to antihistaminikum?

  • Antihistaminikum je liek používaný na zníženie alebo odstránenie účinkov vyvolaných alergickou reakciou.
  • Antihistaminiká sú lieky, ktoré blokujú účinok histamínu v tele a tak potláčajú prejavy alergie. Pomáhajú zabrániť nepríjemným prejavom alergie, najmä výtoku z nosa, slzeniu očí, kýchaniu a kožnej vyrážke.
  • Antihistaminiká sú dostupné v rôznych liekových formách – v tabletách, nosových sprejoch, roztokoch, injekciách či kvapkách do očí, prípadne vo forme krémov, mastí a gélov. Niektoré antihistaminiká sú dostupné len na lekársky predpis, iné si možno v lekárni zakúpiť aj bez lekárskeho predpisu.